Стартира одобряването на план за изграждане на далекопровода Айтос – Слънчев бряг

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
14:58 / 13.01.2011
922
Областният управител Константин Гребенаров се срещна днес с изпълнителния директор на НЕК - Красимир Първанов. Поводът за работната визита между двамата е стартиране на процедурата за изграждане на далекопровода Айтос - Слънчев бряг Запад.

Първанов информира областния управител, че проектът за парцеларния план на трасето е окончателно завършен. Днес той е входиран за съгласуване в общините Айтос, Бургас, Поморие и Несебър, както и във всички заинтересовани ведомства. Гребенаров от своя страна пое ангажимент да съдейства за бързото приключване на съгласувателните процедури, след което планът да бъде разгледан от Областния експертен съвет по устройство на територията и одобрен от областния управител.

Първанов, заяви още, че поради големия брой засегнати собственици на земи, до няколко дни от НЕК ще входират искане в Министерски съвет, далекопроводът да бъде обявен за обект с национално значение. Ако Решението на Министерски съвет бъде факт ще се съкратят значително сроковете по процедурата за изграждане на далекопровода.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Дадоха старт на рехабилитацията на вълнолома в Бургас
Ще възстановят ли срутената велоалея за "Сарафово"?
Община Бургас иска терен от държавата за новия градски стадион
Центърът за психично здраве вече е собственост на Община Бургас
Приеха бюджета на Община Бургас! Кметът: Темите в него дават бъде...
На 1 000 мъже в Бургаско се падат 1 086 жени


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).