Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Криминални
Институции
Общество
Други
Читателски
Талантливи деца ще закичват мартеници в Бургас
Автор: ИА Фокус 09:25 / 01.03.2023Коментари (0)339
©
От 10.00 часа в парка на к-с "Изгрев" ще се осъществи финалната част на инициативата "Децата и мартениците". По идея на читалище "Изгрев 1909" и с подкрепата на училищата и детските градини в района, в творчески работилници бяха изработени големи мартеници, с които ще бъдат закичени дърветата в парка. Носенето и закичването с този символ е свързано с поверията за добруване, здраве и късмет на всички, припомнят от Общината. 

Празникът "Децата и мартениците" подкрепя традиции, предавани от древни времена и за девета година събира в парка на комплекс "Изгрев" децата и техните ръководители от ДГ "Веселушко", ДГ "Звездица Зорница", ДГ "Здравец", ДГ "Изгрев", ДГ "Ран Босилек", ОУ "Г. Бенковски", ОУ "Св. Кл. Охридски", СУ "Й. Йовков", СУ "Д. Чинтулов", ЧНУ "Д-р М. Монтесори" и Баба Марта от ПК "Изгрев". Целта е да се създаде празнично настроение и с посрещане на Баба Марта да бъде отпразнувано началото на пролетта И тази година за музикалното оформление на празника ще се погрижат гайдарите на СУ "Д. Чинтулов".

Организаторите от Народно читалище "Изгрев 1909" канят всички да запечатат момента със снимка. 

След това, от 11.00 до 12.00 часа на спирката на автогара Юг малките актьори от театрална школа "Детско царство“ към Центъра за подкрепа на личностното развитие ще подаряват на жители и гости на града ръчно изработени мартенички.

Уникалните мартеници са дело на малчуганите от 35 бургаски детски градини, които собственоръчно изработиха над 200 мартеници и ги изпратиха в Центъра за личностно развитие. Повечето от мартениците са уникати, изработени от природни материали, съчетани с креативни идеи.

Идеята на тази инициатива, превърнала се в добра традиция, е да се помогне на децата от ранна възраст да развият качества, като благотворителност и доброволчество.

Мартениците са част от шестата благотворителната кампания “Подари мартеница“ и ще бъдат изложени във фоайето на автогара Юг от 27 февруари до 2 март.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Новини от Бургас:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2022/2023 г.
Катастрофи в София
Мигрантски натиск към България
Банкова криза в САЩ
Автомобил се вряза в метростанция до столичен мол, има загинали
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: