Тишев: Не е истина, че "Морска гара" е превърната в склад за скрап и сяра

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
17:31 / 21.05.2014
1297
Директорът на Бургаското пристанище Николай Тишев, заяви на нарочна пресконференция, че не отговарят на истината твърденията на бургаски народни представители, че първо корабно място, където е "Морска" гара и застават пасажерските кораби, е превърнато в склад за сяра и скрап.

По думите му това се прави с предизборни цели. От четири години на първо и второ корабни места не се обработва сяра, а от година и половина не се обработва и скрап, категоричен бе Тишев.

Той посочи, че миналата година когато е открит круизният сезон на бургаския порт е имало заявени пет пасажерски кораба, но са акостирали шест. Тази година броят на заявените круизи е четири пъти повече и към момента има договорени заявки за обработката на 23 пасажерски кораби, като се очаква тази цифра да се увеличи.

Той подчерта, че пасажерите са собственост на различни компании и след подаване на заявка техни представители са посетили бургаското пристанище, разгледали са "Морска гара" и са одобрили условията за техните пътници.

Тишев каза, че разпространението на подобни твърдение вреди на круизния туризъм. Ако продължаваме по същия начин ще изгоним тези кораби и хиляди туристи", заяви Тишев.

Източник: Радио "Фокус"

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Ето кой е носителят на Голямата награда от Националния литературе...
Закопчаха в Бургас семейство с криминален бизнес
Много сериозно предупреждение за Бургас
BG-ALERT зави в Бургаско! Ето за какво ни предупреди!
10 нови служители следят за по-чист Бургас
Зрителите останаха очаровани от Алекс и Гери, оплюха Николета и Н...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).