Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Криминални
Институции
Общество
Други
Читателски
Убиецът от Прилеп поиска да излезе от ареста
Автор: Екип Burgas24.bg 16:09 / 07.09.2023Коментари (0)1462
© Burgas24.bg
Тричленен състав на Бургаския апелативен съд потвърди определение, с което на Стефан Дехнев от сунгурларското село Прилеп е взета първоначална мярка за неотклонение “задържане под стража“.

Дехнев е привлечен като обвиняем за това, че на че на 28 август в Прилеп, чрез нанасяне на удар с нож в областта на левия прасец, умишлено умъртвил Руско Канев от Аксаково.  До убийството се стига след саморазправа на обвиняемия и други две лица с пострадалия - водач на товарен автомобил марка "Скания“, който  на същата дата около 15:23 ч. на улица в селото, движейки се с несъобразена скорост предизвикал пътнотранспортно произшествие и по непредпазливост причинил смъртта на малолетния Д. Х. , внук на Стефан Дехнев.

Първата инстанция, с определение от 31.08.2023 г., е наложила постоянен арест на обвиняемото лице. 

Неговият защитник обжалва мярката за процесуална принуда пред въззивния състав. Моли съда за отмяна на съдебния акт и вземане на по-лека мярка, като сочи, че няма опасност обвиняемият да се укрие и да извърши престъпление. Представителят на Апелативна прокуратура намира подадената жалба за неоснователна, а съдебния акт – за правилен и законосъобразен.  Дехнев заявява и пред въззивната инстанция, че не е целял смъртта на водача, а е искал само да го нарани.

Апелативният съд счита, че на този първоначален етап от разследването събраните доказателства съдържат достатъчно данни за извършени от обвиняемия умишлени физически действия, от които е последвала смъртта на пострадалия Руско.

Повдигнатото обвинение е за престъпление по чл.115 от НК, което се наказва с лишаване от свобода от десет до двадесет години.

Това наказание въззивният състав намира за реална причина, която може да мотивира у обвиняемото лице желание да се отклони от правосъдие. Независимо дали е настъпила реабилитация, съдебното минало на обвиняемия съдържа данни за извършени от него противоправни прояви в миналото, които го характеризират отрицателно и са индикация за опасност от извършване на престъпление, посочват апелативните съдии.

Съдът намира мярката "задържане под стража“ към настоящия начален етап на разследването за адекватна на целите по чл.57 от НПК и най-подходяща  за обвиняемия. В хода на разследването и според събраните доказателства тази мярка подлежи на преоценка.

Определението на Апелативен съд –  Бургас е окончателно.



Още по темата: общо новини по темата: 11
31.08.2023 »
31.08.2023 »
31.08.2023 »
29.08.2023 »
29.08.2023 »
29.08.2023 »
предишна страница [ 1/2 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Новини от Бургас:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Декември 2023 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2023/2024 г.
Кабинетът "Денков - Габриел"
Бюджет 2023
Бюджет 2024
Зима 2023/2024 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:
тел.: 0886 49 49 24
novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
тел.: 0887 45 24 24
office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
©2008 - 2022 Медия груп 24 ООД. Burgas24.bg - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени). Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на Медия груп 24 ООД. Мненията изразени във форумите и коментарите към статиите са собственост на авторите им и Медия груп 24 ООД не носи отговорност за тях. Поставянето на връзки към материали в Burgas24.bg е свободно. Сайтът е разработен от Медия груп 24 ООД.
Статистика: