В подкрепа на туризма: Организират тематични уикенди до края на лятото в Бургас

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
10:28 / 03.06.2020
1175
Етно и хендмейд уикенд с разнообразни събития ще се проведе на 12-14 юни в Бургас.

Това е първият от поредица тематични уикенди, които ще продължат до края на лятото.  Идеята е всеки уикенд да бъде посветен на определена тема, която да привлича туристи от вътрешността на страната и съседните курорти.

Инициативата е поредната мярка на общината в подкрепа на местния бизнес за преодоляване на последиците от COVID19.  Заедно с хотелиери и ресторантьори се обсъждат  другите теми, за да могат те да се включат  с подходящи оферти и промоции за клиентите си. Община Бургас ще рекламира безплатно всяко едно заведение и място за настаняване в своите платформи във фейсбук.

Основните локации  за първия  уикенд са  Експозиционен център "Флора", Културен център  "Морско казино", Регионална библиотека "П.К. Яворов", Етнографския музей.

Първият уикенд   включва  безплатен етнотур,  концерт по произведения на български композитори с артисти от Бургаската опера, детски ателиета "Шевица" на бул. "Богориди",   изяви на ансамбъл "Странджа". Актьори от Държавен куклен театър ще забавляват децата на сцена "Охлюва", а в събота вечер ценителите на българското кино ще имат възможност да видят лентата "Гераците"  от 1958 г. под открито небе, пред  сградата на Регионалната библиотеката.

Акцент на първия тематичен уикенд е колоритният  базар на ръчното изкуство /Handmade market Burgas/, който се радва на огромен интерес. Той и морският фест  "На борда" ще се провежда в Експозиционен център "Флората".

Уикенд на сценичните изкуства, Джаз уикенд ,Уикенд на мидите и цацата, Ретро уикенд, Рок уикенд, Екстрийм уикенд ще привличат туристи през следващите седмици.

Следете в сайта GoToBurgas и във фейсбук за промоциите на заведения и хотели.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Градушка колкото орех е ударила няколко български села!
Много бургаски велосипедисти днес получиха фишове
Напредват със строителството на новото училище в "Крайморие"
Новини около ремонта на Белодробната болница
Тийнейджър задигна колата на рускиня в Бургас
Тъст застреля зет си край Бургас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).