Задържаха бракониери по време на улов

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
11:44 / 18.04.2010
1355
Задържаха бракониери по време на улов на риба през изминалото денонощие.

Четиримата мъже са нарушили заповедта, която влезе в сила от 15 април заради размножителния период на рибата. Бракониерите са били отведени в Четвърто Районно полицейско управлениеІ Бургас, където са им връчени наказателни постановления.

Забраната на министъра на земеделието и храните д-р Мирослав Найденов е в сила от 15 април 2010 г.. По силата й се забранява риболова за 45 дневен период.

Забраната е на основание Закона за рибарството и аквакултури и се прилага ежегодно през размножителния период на видове във водите на Черно море, р. Дунав и вътрешните водоеми.

Забраната за любителски риболов е от 15 април и ще продължи до 31 май, тя важи за всички пролетно-лятно размножаващи се видове.

Улова на всички видове есетрови риби в българския участък на река Дунав се забранява от 15 април до 15 юни.
Улова на калкан в общностните води на Черно море се забранява през периода от 15 април до 15 юни включително, съгласно Регламент на Съвета 1287/2009 г.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Мария Бакалова и Юлиан Вергов един до друг
Закопчаха много дрогирани шофьори в Бургаско през последните дни
Кметът на Бургас поздрави Вениамин за победата. Май ще пее на "Тр...
Украинец предизвика катастрофа на пътя Бургас – Варна
Спипаха дрогиран шофьор на пътя Бургас – Приморско, в колата му о...
Катастрофа до СОМАТ, 3 жени пострадаха


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).