Започва конкурс за изработка на пеперудени хвърчила

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
14:33 / 16.05.2014
770
Младежкият културен център към Община Бургас обявява конкурс за изработка на хвърчила на тема "Полетът на пеперудените хвърчила" по случай честването на Международния ден на детето - 1-ви юни.

В конкурса могат да участват всички деца и младежи, които имат въображение, творчески талант и желание да се изявят като творци. Творбите ще бъдат оценявани въз основа на креативността, яркостта, дизайна, сложността, с които са изработени и летателната способност на хвърчилaтa.

Кандидатите, които искат да участват трябва да изработят по едно авторско хвърчило, което задължително трябва да е с формата на пеперуда. Летателният апарат може да е изработен от всякакъв материал като хартия, картон, дърво, найлон, плат или друг подходящ за целта. Няма ограничение в големината на хвърчилото.

Срокът за изработка на пеперудените модели е до 7 юни. Те ще бъдат оценявани на 8 юни от 17.00 часа в Морската градина на Бургас, на терасата до Културен център "Морско казино".

За най-добрите пеперудени хвърчила ще бъдат присъдени награди - за първо място - ваучер за покупка на колело, второ - ваучер за техника и трето място - ваучер за книги. Останалите участници също ще получат специални награди за тяхното старание и участие.

Допълнителна информация може да получите на телефона на Младежки културен център - 056/ 840790.


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Бургас:
Сблъсък между "Тесла" и "Хавал" на пътя Бургас – Варна
Откриха Гергина жива и здрава
Пехо остава в ареста
Виждали ли сте Гергина? Издирват я от 10 дни
Евакуираха бургаско училище, ето защо
Уникален подводен парк изграждат до остров Света Анастасия


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).