Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Бургас
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Кога трябва да пием пробиотик?
Автор: Екип Burgas24.bg 09:22 / 05.05.2025Коментари (0)914
©
В случай че се налага да се приеме перорално антибиотик, за да се изчисти инфекция, приемането на пробиотици заедно с него може да помогне за намаляване на увреждането на полезните чревни бактерии. Освен това пробиотиците имат и много други ползи за здравето.

Някои хора предполагат, че е безсмислено да се приемат пробиотици и антибиотици заедно, тъй като антибиотиците ще "убият всички добри бактерии“. Въпреки че това може да има смисъл интуитивно, проучванията показват, че пробиотиците и антибиотиците в действителност работят добре заедно. 

Всъщност е доказано, че добавянето на пробиотик към лечението с антибиотици значително подобрява резултатите при борбата с различни болестни състояния. Пробиотиците също могат да помогнат за намаляване или предотвратяване на неприятните странични ефекти, свързани с антибиотиците, като диария. 

Пациентите, които приемат пробиотици заедно с антибиотици, се съветват от личния лекар да приемат пробиотиците два часа след антибиотика, информира simptomi.bg.

Така че, ако инструкциите от лекаря са да се приемат антибиотиците със закуската, в този случай ще се вземе, първо, лекарството и ще се направи 2 часа пауза, преди да се приеме пробиотика. Добра идея е да се приема пробиотик с храна.

Приемът на пробиотик също така укрепва имунната система и ускорява възстановяването на организма при появило се заболяване.








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
Още новини от Любопитни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
България и Войната в Украйна
Президентът внася в НС предложение за национален референдум за еврото
Бюджет 2025
България в еврозоната
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Бургас и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:
За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@burgas24.bg

За реклама:
Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Бургазлии във facebook
RSS за новините
Статистика: