Легендарен диджей потвърди участието си на SPIRIT of Burgas

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
11:09 / 30.05.2013
1757
Едно от най-значимите имена на електронната сцена Paul Oakenfold потвърди участието си на SPIRIT of Burgas. Легендарният диджей ще се присъедини към най-известното транс трио Above&Beyond в първия ден на фестивала на Solar Dance Arena.

Paul Oakenfold е определян като най-влиятелният диджей в света от най-престижните медии и е записан в Книгата за рекордите на Гинес именно с това си прозвище. Номинираният два пъти за Грами артист е една жива легенда, на която е трудно да се изброят заслугите към съвременната музикална сцена. Неслучайно Мадона избра именно Paul Oakenfold за свой подгряващ диджей на концерта си у нас. Освен на кралицата на попа, той е автор на редица ремикси на Джъстин Тимбърлейк, Ролинг Стоунс, U2, Снуп Дог, Мюз, Ню Ордър, Дъ Кюър, Масив Атак и много други. Автор е на саундтраците на "Матрицата", "Парола: риба меч", "Не умирай днес", Карибски пирати", "Шрек 2". Негова е музиката и в Big Brother, както и тази на невероятната жлъчна комедия на Саша Барън Коен "Бруно".

На следващата вечер, 28 юли, сцената на Solar Dance Arena ще се превърне в средище на уличното изкуство и градската култура, благодарение на живото изпълнение на Dub Fx и приятелката му Flower Fairy.

Бен Станфорд, истинското име на Dub Fx, е австралиецът, започнал музикалната си кариера с група Twitch и придобил световна известност, след като започва соловите си улични изпълнения в Европа. Видеото, което го прави наистина известен, е уличното му изпълнение на Love Someone, събрало над 17 милиона гледания. Dub Fx обикаля целия свят заедно с годеницата си Flower Fairy, която почти веднага става неразделна част от шоуто му.

Dub Fx използва само гласа си, бийтбокс и безплатни семпли, които преобразява в музика посредством луупинг машина с два педала. Наслагването на отделните бийтове, гласа му и понякога саксофона на Mr Woodnote, също уличен музикант, бързо го превръщат в един от най-гледаните изпълнители в YouTube.

Dub Fx е изцяло независим артист, който разчита на силата на социалните мрежи, промотирайки изпълненията и музиката си предимно там. Парчетата му са свободни за сваляне, продуцира сам албумите си, а скоро след като става световноизвестен, създава лейбъла ConvoyUn.ltd. Първият му студиен албум е Everythinks a Ripple (2009), веднага след който излиза A Crossworlds, в колаборация със Sirius.


Виж коментарите (0)

Още по темата (13):
29.07.2013 Централният плаж е почистен - от утре е отворен за посетители
28.07.2013 SPIRIT of Burgas започна, виж какво предстои във втория фестивален ден
28.07.2013 Наводниха "Spirit of Burgas" с наркотици
28.07.2013 Охранители протестираха за неполучени пари от "Spirit of Burgas"
27.07.2013 Бургазлия: Ето моите 5 причини да не посетя Spirit of Burgas тази година
24.07.2013 Бургас е в трескава подготовка за шестото издание на SPIRIT of Burgas
Още новини от Любопитни новини:
Любимци на зрителите спечелиха "Един за друг"
Нана със сълзи на очи: Чудо е, че още съм жива
На косъм от големия финал на "Живот на кантар", Тодор от Несебър ...
Коко Тайсъна загуби надежда, че ще се възстанови. Посрещна рожден...
Димитър Маринов с откровен разговор пред благоевградската публика...
Мъжете вредят повече на климата от жените


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).