Затворници обучиха мишка да пренася дрога между килиите

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
15:32 / 06.11.2015
1470
Бразилски полицаи заловиха мишка в затвор, тренирана да пренася дрога от една сграда в друга, съобщи АФП, цитирана от БТА.

"Мишката беше толкова питомна, че се оставяше да я галят по главата", каза директорът на затвора Бара да Грота в Арагуайна, щата Токантинс.

По време на рутинна проверка в затвора миналия петък инспекторите забелязали мишка със завързано за опашката й пакетче. Те я проследили и установили, че отива от сграда А в сграда С. Оказало се, че затворниците я използват да им пренася дрога и други малки неща, като телефонни SIM карти.

Затворът Бара да Грота е за 329 осъдени, които се настаняват в три сгради. Полицаите са конфискували 29 дози марихуана и 23 дози кокаин. Те ще се опитат да установят кой е собственикът на мишката по записите от камерите за наблюдение.

Мишката е пусната на свобода в горичка до затвора.


Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Медиумът, предсказал пандемията от COVID-19 и смъртта на кралица ...
Въпрос в мрежата: Тази маркировка от третокласник ли е рисувана?
Търсят заместник на Башар Рахал за новия сезон на "Биг брадър"
Яжте сладолед и шоколад без угризения, за да отслабнете по-бързо
Победителят в "Хелс китчън" е лежал в затвора и не го крие
Мухъл съсипа ремонта на Николета Лозанова


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).