Един загинал и трима ранени след изтичане на газ в атомна електроцентрала

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
09:13 / 25.11.2021
635
Един човек е починал, а трима са откарани в болница след изтичане на въглероден двуокис в атомната електроцентрала Аско в испанската област Каталуния, предава Ройтерс.

Изтичането на газа е станало в резултат на повреда в системата за сигнализиране за пожарна опасност, но то няма връзка с какъвто и да било радиоактивен материал, съобщи в Туитър регионалната противопожарна служба.

Малко по-късно службата информира, че се готви да напусне обекта, след като е извършила проверка на вентилацията заедно със служители на централата и е установила, че системите функционират както трябва.

Тримата пострадали са в болница, тъй като са вдишали въглероден двуокис.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Путин обвини България за войната в Украйна
Нараства броят на загинали при въздушните удари в Пакистан
Двамата българи от "Верила" получиха по 10 години затвор: Опитаха...
Започва конклавът за избор на нов папа
ЕС ще предложи спиране на целия внос на руски газ до края на 2027...
Диди ще трябва да положи много усилия, за да убеди съда, че не е ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).