Евростат: Най-висок процент млади българи живеят в Сливен и Бургас

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
11:36 / 15.10.2014
1035
Сред българските градове най-висок процент млади хора под 15-годишна възраст е отчетен в Сливен - 17,6% и в Бургас - 15%. Най-застаряващи български градове с население над 65-годишна възраст са Видин - 26% и Габрово - 25% от хората, живеещи там.

Това отчитат данни на Евростат относно демографската структура на градове и региони в ЕС, пише БТА.

Евростат отчита, че младите хора в ЕС под 15 години са около 16% от общото население на Евросъюза, а възрастните лица над 65 години са около 18% от живеещите в ЕС. Четири региона във Франция и по един в Ирландия, Испания и Великобритания са населени с най-млади европейци. Най-застаряващи са три региона в Испания и по един в Германия, Италия, Португалия и Гърция.

София е сред столиците в Евросъюза с най-нисък процент регистрирани за живеене чужденци. Регистрирани са около 13 000 чужденци. Най-нисък процент регистрирани чужденци живеят във Варшава, Вилнюс, Братислава, Будапеща и др.

Най-голям дял на чуждестранни граждани, живеещи в европейска столица, е регистриран в Люксембург, Брюксел, Рига, Виена, Дъблин, Талин и Лондон.


Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Земетресение от 4.2 по Рихтер разтърси Румъния
Зеленски отговори на Тръмп: Лично ще чакам Путин в Турция
Второ мощно земетресение: 5.9 по Рихтер удари Вануату след труса ...
Четири деца са ранени след стрелба в автобус във Филаделфия
Земетресение с магнитуд 5,8 удари северната част на остров Суматр...
Автобус падна от скала в Шри Ланка, има над 20 жертви 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).