Изследване: В страните с по-малко бустерни дози имат по-голяма смъртност

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
21:02 / 08.02.2022
1783
Страните, които изостават по брой поставени подсилващи ваксини, са напред в класацията по смъртност. Това показват данни от поддържания от Оксфордския университет портал "Аур Уърлд Дейта“.

България изостава в Евросъюза по поставени бустерни дози. Такава имат едва 9% от населението, при средно 45 на сто в Общността.

За сравнение, 65 процента от населението на Малта има трета доза, както и над половината от жителите на Великобритания и Германия.

Любопитно е, че страни с високо ваксинационно покритие като Съединените щати, изостават с поставянето на подсилващите дози. 27 на сто от американците имат такава.

Това се отразява и на смъртността зад океана.

От изброените държави България е с най-слабо ваксинационно покритие в тази класация, е първа по смъртност, с над 16 починали на 100 хиляди души. 

След нас са Щатите. На последните три места са страните, в които над половината от населението е с поставена бустерна ваксина. Най-ниска е смъртността в Германия.

Виж коментарите (1)

Още по темата (14551):
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
07.03.2025 Проф. Костадин Ангелов спечели дело заради COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
06.03.2025 Отслабват ли портокалите имунитета?
05.03.2025 Добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев каза кога си отива грипът
Още новини от Международни новини:
Тръмп за предложението на Путин: Това ще бъде един нов и по-добър...
След три години война: Путин предложи преки преговори за мир с Ук...
Влизат в сила нови правила за мебелите
Надежда Нейнски: В Русия се прави спекулация, че войната в Украйн...
МВнР с предупреждение: Днес не пътувайте до тази страна от ЕС
Български знамена приветстваха новия папа във Ватикана


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).