Масово убийство разтърси Германия

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
12:54 / 10.03.2023
719
Масово убийство в храм в Хамбург разтърси цяла Германия. Най-малко 8 души са загинали, а още 8 са получили тежки наранявания, след като мъж откри стрелба в църква на "Свидетели на Йехова".

Малко след началото на служба, неизвестен започнал да стреля по хората от улицата пред сградата. Полицията и пожарната са се отзовали след няколко спешни повиквания. Сред загиналите е и самият стрелец.

По информация на германското издание "Шпигел", цитирано от NOVA, извършителят е бивш член на религиозната общност и е на възраст между 30 и 40 години. Престъплението е извършено с пистолет, който не е ясно дали е бил законно притежаван. Извършителят не е познат на полицията като екстремист. Според органите на реда стрелецът е действал в състояние на амок.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Общо 50 години затвор: Българите, обвинени в шпионаж в полза на Р...
Земетресение разтърси Централна Турция
Употребил ли е Макрон кокаин във влака от Киев?
Българка в центъра на разследването: Отдел "Убийства" с информаци...
Земетресение от 4.2 по Рихтер разтърси Румъния
Зеленски отговори на Тръмп: Лично ще чакам Путин в Турция


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).