Първи случай на нов щам на морбили

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
22:49 / 14.02.2025
1459
Във вторник Министерството на здравеопазването на щата Ню Йорк потвърди първия случай на новия щам на едрата шарка, което засили световната загриженост за разпространението на малко известния вариант.

По данни на Центровете за контрол и превенция на заболяванията в САЩ в страната има три потвърдени случая - в Калифорния, Джорджия и Ню Хемпшир - причинени от щама clade Ib.

През август Световната здравна организация за втори път в рамките на две години обяви mpox за извънредна ситуация в областта на общественото здраве в световен мащаб след избухването на епидемия от вирусната инфекция в Демократична република Конго, която се разпространи в съседните държави.

Министерството на здравеопазването на щата Ню Йорк отказа да предостави допълнителна информация за случая.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Издадено е предупреждение за цунами след земетресението, ударило ...
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС със солена санкция за TikTok
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
Близо 20 земетресения разтърсиха Западна Турция
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).