Силно земетресение удари централната част на Индонезия

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
08:54 / 26.02.2025
2488
Земетресение с магнитуд 6,1 е регистрирано в акваторията на Молукско море в Индонезия, съобщава Алтайско-саянският филиал на Единната геофизична служба на Руската академия на науките, предава "Интерфакс".

Според данните от оперативната обработка на Алтай-Саянския филиал епицентърът на земетресението, регистрирано в 00:56 ч. българско време в сряда, разположен на 121 км южно от град Манадо, намиращ се в източния край на остров Сулавеси.

Земетресението е оценено като "разрушително“ по интензивността на трусовете в епицентъра.

Геоложката служба на САЩ също оценява магнитуда на земетресението на 6,1. Според американските сеизмолози източникът на земетресението е бил на дълбочина 10 километра.

Виж коментарите (0)

Още по темата (744):
30.04.2025 Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, пътищата са блокирани, наложена е евакуация
29.04.2025 Серия от земетресения с магнитуд до 6,8 по Рихтер удари до Нова Зеландия
29.04.2025 Удря ни мощна магнитна буря до часове
26.04.2025 Четири земетресения разтърсиха Черно море и Крим
26.04.2025 Вулканът Левотоби изригна: Издадено е оранжево ниво за тревога 
25.04.2025 Плитко земетресение разтърси Атина
Още новини от Международни новини:
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...
Ново земетресение удари Турция: Експерти алармират за предстоящи ...
Загинали и ранени при стрелба в Швеция, спецчастите са отцепили р...
Серия от земетресения с магнитуд до 6,8 по Рихтер удари до Нова З...
Еврокомисарят по вътрешните работи към Борисов: Вие свършихте стр...
Shein увеличи цените на продуктите си в САЩ


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).