Сорос отказа 1 милиард долара на Украйна

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (6)
13:11 / 07.02.2015
2129
Финансистът Джордж Сорос отказа да предостави на Украйна 1 милиард долара. Това обяви самият той по време на конференцията по безопасност в Мюнхен, съобщава ТАСС. Причината - тежката финансова ситуация в страната. 

"Украйна, освен че е обременена с тежестта на войната, е на границата на финансов колапс. Евросъюзът трябва да вземе спешни мерки за предотвратяването на този крах", заяви Сорос.

По-рано той лично посети Киев, където работи неговият фонд. След завръщането му "Ню Йорк таймс" публикува статия от финансиста, в която той призовава ЕС да окаже спешна финансова подкрепа за Украйна в размер на не по-малко от 20 милиона доларад.

Финансирането, според Сорос, ще зависи от това доколко са успешни реформите, а също и от по-нататъшното развитие на ситуацията в източната част на страната.

В началото на януари "Файненшъл таймс" предрече дефолт за Украйна през 2015 г. - в случай, че международните организации не й предоставят допълнителни финансови ресурси. МВФ оцени потребността на Украйна от допълнителен заем в размер на 15 милиарда долара.


Виж коментарите (6)

Още по темата (4403):
01.05.2025 Анализатори: Войната ще спре, когато Путин каже "Победихме"
28.04.2025 Путин обяви примирие
28.04.2025 Експерт по етикет и протокол: Срещата между Тръмп и Зеленски беше приятелска, тя ще промени хода на войната
26.04.2025 Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблуждава
25.04.2025 Зеленски отговори на Тръмп: Крим принадлежи на Украйна
21.04.2025 Мащабна въздушна тревога над Украйна: Експлозии в Киев, Николаев, Херсон и Черкаси
Още новини от Международни новини:
Папамобил на папа Франциск ще бъде изпратен в Газа
Хиляди бяха блокирани след кражба на кабели на високоскоростната ...
Как работи правилото 30:30:30:10 за пенсионно планиране?
ЕС ще предложи мерки за забрана на вноса на руски газ до края на ...
Анализатор: Целият свят гласува "за" или "против" Тръмп - Румъния...
Изчезнала преди 62 години жена е открита жива


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).