Тагарев: Севернокорейските войници се използват като пушечно месо във войната между Русия и Украйна

Автор: ИА Фокус
Коментари (0)
12:37 / 13.01.2025
1440
Севернокорейските войници се използват като пушечно месо във войната между Русия и Украйна. Това каза пред NOVA News бившият министър на отбраната Тодор Тагарев.

"Много е рано да говорим за среща между Тръмп и Путин - няма индикации за постигане на съгласие за прекратяване на бойните действия в Украйна. Москва много силно желае да има такава среща, а в демократичния свят руският президент е напълно изолиран - заради решението на Международния наказателен съд да бъде арестуван като военнопрестъпник. Всеки пробив за него би бил някакъв успех. За да се стигне до преговори, трябва има приемлив вариант за примирие, но такъв все още няма. Путин продължава да се придържа към териториалните си претенции и исканията за капитулация. Завладените руски територии в Курск може да се използват като разменна монета срещу окупирани украински земи", коментира той.

Журналистът Петър Пунчев сподели, че има данни, че първата дипломатическа среща на Тръмп ще е в Украйна на 25 януари.

"Дали това е така, ще видим допълнително. Ако се случи, значи, че президентът ще търси мнението на Зеленски и Киев, затова докъде достигат границите на отстъпките. Не виждам голямо желание в Москва да преговаря, а Украйна вече изнемогва. Ако Тръмп играе с руската карта, ситуацията става болезнена. Киев обаче няма готовност да се отказва. Русия е загубила над 800 000 военнослужещи във войната. Ако Тръмп спре или силно намали помощта за Украйна, или ако Киев приеме поражението - тогава войната би имала разрешение. Това обаче не ми се вярва да се случи през тази година. Успех би било ако има примирие, което да намали броя на жертвите", подчерта той.

Виж коментарите (0)

Още по темата (310):
15.04.2025 Президентът Радев отказа коментар за руските атаки в Суми: Няма да развалям празника на децата
15.04.2025 Външният министър: Не са налагани санкции спрямо Русия от българска страна
13.04.2025 Външно министерство: Ужасени сме от руската атака над Суми
13.04.2025 Борисов: Ужасен съм от ракетната атака над Суми
13.04.2025 Премиерът Желязков осъди ракетната атака над Суми
11.04.2025 Военният министър опроверга информация, че български военни участват във войната в Украйна
Още новини от Международни новини:
Близо 20 земетресения разтърсиха Западна Турция
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...
Ново земетресение удари Турция: Експерти алармират за предстоящи ...
Загинали и ранени при стрелба в Швеция, спецчастите са отцепили р...
Серия от земетресения с магнитуд до 6,8 по Рихтер удари до Нова З...
Еврокомисарят по вътрешните работи към Борисов: Вие свършихте стр...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).