Трагедия в мина в Турция: 40 души загинали, 15 са още под земята

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
16:58 / 15.10.2022
611
Експлозията във въглищната мина в Амасра, окръг Бартън, в Северозападната част на страната разтърси Турция, пише "24 часа".

40 души са загинали, съобщи турският министър на здравеопазването Фахретин Коджа. Единайсет са ранените, няколко от които са в тежко състояние. Транспортирани са в болници в Истанбул и в Бартън.

Турският министър на вътрешните работи Сюлейман Сойлу заяви, че 15 работници се намират още под земята. По думите му спасителните екипи са установили къде точно се намират блокираните работници, но пожарът, който се е разгорял поради експлозията, и вредните газове затрудняват достигането до тях.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Издадено е предупреждение за цунами след земетресението, ударило ...
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС със солена санкция за TikTok
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
Близо 20 земетресения разтърсиха Западна Турция
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).