Япония готви световна среща на роботи

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (0)
11:43 / 04.10.2016
1105
Правителството на Япония реши през 2020 година да проведе Световна среща на роботите, в рамките на която машините ще се съревновават по точност, скорост и качество на работата, съобщи министърът на икономиката, търговията и промишлеността Хиросиге Секо.

"Надяваме се да привлечем най-добрите роботи от цял свят, както и най-добрите идеи в тази област", посочи министър Хиросиге Секо, цитиран от ТАСС и БГНЕС.

Събитието ще има за цел ускоряване на разработките на нови, заместващи човека устройства, използвани най-вече в промишлеността и бита.

Правителството в Токио смята да разшири употребата на роботи за решаване на социални проблеми, свързани с ниската раждаемост, недостига на работна ръка, застаряването на населението.

Предстои определянето на града домакин на срещата на роботите, която ще се състои успоредно с Олимпийските игри в японската столица.

Източник: Нова тв


Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Издадено е предупреждение за цунами след земетресението, ударило ...
Нов закон в Гърция криминализира караваните
ЕС със солена санкция за TikTok
Тръмп номинира Майк Уолц за посланик в ООН
Близо 20 земетресения разтърсиха Западна Турция
Израел обяви извънредно положение! Пожари близо до Йерусалим, път...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).