Зелените сертификати в света ще се проверяват чрез нова технология

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (2)
16:52 / 23.02.2022
880
Световната здравна организация подписа договор с дъщерното дружество на "Дойче телеком" (Deutsche Telekom) T-Systems за изграждане на софтуерно решение за глобална електронна проверка на сертификатите за ваксинация срещу коронавирус, съобщи в сряда телекомуникационната компания.

Софтуерното решение, базирано на QR код, ще се използва и за други ваксинации, като тези за полиомиелит или жълта треска, се посочва още в изявлението на T-Systems, като се добавя, че СЗО ще подкрепи своите 194 държави членки в изграждането на национална и регионална технология за проверка.

Финансовите подробности по сделката не бяха оповестени.

"Здравеопазването е стратегическа област на растеж за T-Systems“, каза главният изпълнителен директор на компанията Адел Ал-Салех.

T-Systems преди това работи със софтурания гигант SAP AG за разработването на германското приложение за проследяване на коронавируса (Corona-Warn-App) и цифрова система за проверка на поставените ваксини срещу Covid-19 в цяла Европа.

Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Земетресение от 4.2 по Рихтер разтърси Румъния
Зеленски отговори на Тръмп: Лично ще чакам Путин в Турция
Второ мощно земетресение: 5.9 по Рихтер удари Вануату след труса ...
Четири деца са ранени след стрелба в автобус във Филаделфия
Земетресение с магнитуд 5,8 удари северната част на остров Суматр...
Автобус падна от скала в Шри Ланка, има над 20 жертви 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).