Готвят нови съкращения на персонал в пристанището
Автор: Екип Burgas24.bg 15:20 / 29.07.2009Коментари ()1070
© Burgas24.bg
На заседанието на Съвета на директорите на пристанището снощи трябваше по предварителни данни да бъдат обсъждани структурните промени в него и вероятните съкращения.

Синдикалните структури не са били поканени. От КНСБ в пристанището са категорични, че портовиците вече са свикнали на слуховете за съкращения. Първоначално се говореше за 550 души. В момента слухът е че 120 души ще останат на улицата.

Здравовеста Николова- лидер КНСБ- Пристанище-Бургас заяви, че до този момент в синдикалната структура нямат никакъв официален документ за предстоящо редуциране на персонала, нито антикризисна програма, която да ги убеди в необходимостта от освобождаване на работници.
Предполага се, че това ще е последното заседание на СД в този му вид, предвид промените, които ще настъпят след влизането в действие на новото правителство. От синдикатите споделят, че срещите им с досегашното ръководство начело с изпълнителния директор Аргир Бояджиев винаги са били безрезултатни. ОТ КНСБ са категорични, че отстояват последователно своите позиции.
Николова е категорична, че ръководството не познава КТД и не го спазва.

Без тяхно съгласие през последните 2-3 години са били назначени повече от 300 служители,без това дае необходимо, намаленое работното време,като всеки един служител е длъжен да ползва по пет дни, неплатен отпуск всеки весец, считано от март насам.

Все още няма решение на синдикалните структури в бургаския порт какви мерки ще предприемат при евентуални масови съкращения и дали ще се прибегне до стачки, както преди около 6 години. В момента пристанището работи на много по-ниски обороти в сравнение с предишни години, но затова пък работата сега се компенсира от зърнената кампания. Дори в последните дни се чувствала липсата на всеки един от портовиците, които ползвали неплатен отпуск.



Още новини от Новини от Бургас:

https://www.burgas24.bg/novini/burgas/Gotvyat-novi-sukrashteniya-na-personal-v-pristanishteto-102552
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.