Протестиращи срещу извънредното положение са се събрали днес пред сградата на Община Бургас, въпреки забраната за струпване на хора на едно място. Кметът на Николов съобщи това преди минути в социалните мрежи.
"Днес пред сградата на Общината ненадейно се събраха протестиращи против мерките на извънредното положение. Казаха, че са се организирали във фейсбук. Сигурно е така.
Разбирам тревогата и изнервянето на всички. Напрежението идва в повече, знам.
Нямам нищо против различното мнение и протестите. Но не бива сега и по този начин.
Разговарях с протестиращите, разбирам всички аргументи и ще направим всичко възможно да подпомогнем нуждаещите се и да облекчим хората в затруднено положение, но в момента е по-важно да удържим още малко!
От няколко дни съм обнадежден, успяваме да ограничим масовата зараза, благодарение на всички вас.
Но разберете, струпването на хора е риск, който обезсмисля всички лишения и действия по изолиране на всеки един от вас!
Ако продължим да удържаме тези нива на заболеваемост в Бургас, имаме голям шанс да успеем по-рано да излезем от този обръч.
Имаме шанс! Още малко!", написа страницата си във Фейсбук Николов.



19:30 / 07.04.2020
13806
Коментарите са на публикуващите ги. burgas24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.