И Прокуратурата се задейства за изливането на фекални води в морето

Автор: Иван Сотиров
Коментари (0)
14:36 / 06.08.2021
1848

Апелативна прокуратура-Бургас се самосезира по медийни публикации с данни за незаконно извеждане на битови и фекални води в морето. В материалите се съдържат данни, че в залива "Свети Яни“, общ. Царево, е поставен незаконен канализационен колектор, замърсяващ морските води. Преписката е изпратена на Окръжна прокуратура-Бургас, която е компетентна да разпореди извършването на проверка по случая.

Въз основа на посоченото Окръжна прокуратура-Бургас възложи проверка, която ще да бъде извършена от служители на РДНСК и РИОСВ-Бургас.

При констатирани нарушения от институциите следва да бъдат предприети незабавни действия за тяхното предотвратяване и преустановяване, съобразно законовите им правомощия, които включват и налагане на принудителни административни мерки, установени в чл.60 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).

Крайният срок за приключване на действията по проверката е 13.08.2021 г.


Виж коментарите (0)
Още новини от Регионални новини:
Добра новина за шофьорите: Мостът на Арапя е асфалтиран
Инцидент на пътя Дюлево – Русокастро: Моторист е с тежки травми
Стана ясно какво е състоянието на пострадалата при катастрофата к...
400 туристи евакуирани при големия пожар в Слънчев бряг
Започва делото срещу младежа, предизвикал мелето с АТВ в Слънчев ...
Община Царево обособи седем зони за безплатно паркиране през летн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).