Колко ще ни струва плажът по родното Черноморие?

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (4)
10:15 / 14.05.2017
2795

Какви ще бъдат цените по родното Черноморие дни преди откриването на сезона? Чадърите вече са позиционирани. 
По последни данни, публикувани в сайта на Министерството на туризма, шезлонгът във Варна ще струва 5 лева, а чадърът - 4 лева. На курорта "Златни пясъци" цените са 8 лева за шезлонг и също толкова за чадър. 
На "Слънчев бряг" са обявени цени от 10 лева за шезлонг и чадър. В Бургас цените са 7 лева за шезлонг и 5 лева за чадър, в Созопол - 6 лева и за двете. Това обаче са цени на база на миналия сезон, а според информация на Нова телевизия шезлонгът и чадър във Варна ще струват по 5 лева.
В морската ни столица очакват ръст в броя на туристите тази година. Русите туристи са се върнали в България, съобщава Нова тв.
"Основните предизвикателства е липсата на персонал по Черноморието. Миналата седмица с министъра на труда и социалната политика коментирахме, че трябва да се създаде координационно звено или мобилни групи, които да бъдат разположени по летните курорти. По този начин да се улесни издаването на работни визи за сезонни работници до 90 дни еднократно за всички трети страни извън ЕС", коментира министърът на туризма Николина Ангелкова.


Виж коментарите (4)
Още новини от Регионални новини:
Добра новина за шофьорите: Мостът на Арапя е асфалтиран
Инцидент на пътя Дюлево – Русокастро: Моторист е с тежки травми
Стана ясно какво е състоянието на пострадалата при катастрофата к...
400 туристи евакуирани при големия пожар в Слънчев бряг
Започва делото срещу младежа, предизвикал мелето с АТВ в Слънчев ...
Община Царево обособи седем зони за безплатно паркиране през летн...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).