Общинският съвет на Приморско обсъжда какво да прави с имота на Урумова

Автор: Екип Burgas24.bg
Коментари (1)
11:38 / 07.07.2010
705
Общинският съвет в Приморско, заедно с кмета Лиляна Димова и юристите на черноморската община днес ще проведат извънредно събрание, предаде репортер на Burgas24.bg. На него ще се обсъди възможността Общинският Съвет да възложи на кмета Лиляна Димова да предяви съдебен иск за обявяване на договора за отстъпеното право на строеж за нищожен. Според председателя на местния парламент Пламен Георгиев те имат това право, тъй като договорът не е минал за одобрение през ОбС.

Ръководството на общинската администрация очаква дълга съдебна битка. На мястото на хотела трябва да бъде изграден морския парк на Приморско.

В понеделник в деловодството на Община Приморско бе входирано предложението на Деница Урумова за имота й. Магистратът направи три предложения към общината. Тя иска да закупи по пазарни цени имота от 480 квадратни метра, върху който е построила пететажен хотел. Второто -е за запазване на сегашното положение по отстъпеното право на строеж, като Урумова писмено заявява, че не смята да продава сградата.

Третото предложение обаче предизвика недоволство в ръководството, което породи и днешната среща. Урумова настоява да бъде обезщетена с равностоен общински имот, който по пазарна цена да бъде остойностен с построения вече хотел.


Виж коментарите (1)

Още по темата (42):
05.03.2012 Оправдаха "бедните" съдии от Приморско
01.12.2011 "Бедната" Деница Урумова осъди Приморско
12.09.2011 ВАС гледа делото за уволнението на съдия Деница Урумова
03.05.2011 "Бедната" съдийка Деница Урумова се скри от дело
02.05.2011 Гледат делото за уволнението на Деница Урумова
30.03.2011 Деница Урумова обжалва решение на Общински съвет - Приморско
Още новини от Регионални новини:
Огнеборци от Поморие и Несебър показаха, че имат големи сърца
Община Царево спечели финансиране за 7 проекта за детски и спортн...
Айтозлия се напи и реши да шофира, логичното се случи
Откриха реновираната пожарна в Царево
Осъдиха кмета на поморийското село Бата за купуване на гласове
Млада дама се изложи много в Свети Влас


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@burgas24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Burgas24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Burgas24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).