Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Криминален психолог с интригуващи предположения за жестокото убийство в Хасково
Автор: ИА Фокус 23:53 / 03.05.2025Коментари ()1051
©
"Навремето имаше повече инструментална агресия за постигане на цел. Не се предприемаше, за да накараш жертвата да страда, а за да доминираш, да му вземеш нещо. В съвременното общество агресията на децата стана повече враждебна. Онази агресия, която е насочена към причиняване на страдания". Това коментира предаването "Офанзива" по Нова нюз психологът Росен Йорданов, чиято кариера в огромната си част е преминала в МВР. 

Преди 10-ина години е имало изследване, което е показало, че нараства индиректната агресия.

"Това са осмиването, окарикатуряване, унижението, което може да предизвикаш", смята психологът.

"Тийнейджърите са особено чувствителни, трудно балансират между самоконтрол и желанията си", коментира Йорданов.

Конкретно за убийството в Хасково, той смята, че има много детайли, които трябва да бъдат уточнени.

"Може да се окаже, че това престъпление е по-сложно, отколкото беше представено. Много се съмнявам в първоначалната версия, която беше лансирана, че просто двамата са се видели, скарали са се и той я удушил. Първо има помощно средство - въже, второ - има запустяла сграда. В случая се касае повече за кумулативен афект, тоест имало е предистория, натрупване на напрежение, което трябва да е било забелязано от околните", смята психологът.

Той заяви още, че директорът на ОДМВР-Хасково се е държал "непрофесионално".

"Той трябва да послужи като пример за всички ръководители в МВР, че не може просто да си приказваш ей така. МВР-директорът е лицето, когато той сгреши – греши цялата система. Вижда се, че всички се нахвърлиха върху цялата система. Аз съм сигурен, че там има достатъчно хора, които са си свършили добре работата. Но не можеш да излизаш и да даваш приоритет на една версия, защото за да кажеш подобно нещо, ти трябва да си абсолютно сигурен къде се намира изчезналото лице", коментира Росен Йорданов.



Още по темата: общо новини по темата: 19
05.05.2025 Адвокатът на Иван, обвинен в зверското убийство на Магдалена: Момчето, с което е бил, няма отношение към станалото
05.05.2025 Нови разкрития: След жестокото убийство на Магдалена - извършителят е бил отвлечен, бит и заплашван с пистолет от нейни близки?
05.05.2025 Слави Ангелов: Директорът на МВР-Хасково се самозастреля кариерно
05.05.2025 Майката на Магдалена от Хасково: Тя не е убита само от Иван!
04.05.2025 Ботьо Ботев за убийството в Хасково: Възникнал е скандал между Иван и
Магдалена
03.05.2025 Д-р Велина Владимирова: Обществото ни е болно, а децата ни – мъртви!
предишна страница [ 1/4 ] следващата страница
Още новини от Национални новини:

https://www.burgas24.bg/novini/Bylgaria/Kriminalen-psiholog-s-intriguvashti-predpolozheniya-za-zhestokoto-ubiistvo-v-Haskovo-2542868
Copyright © Burgas24.bg. Всички права запазени.