Триумф за бургаската борба на държавния шампионат за юноши и девойки до 20 години
Автор: Екип Burgas24.bg 17:25 / 15.03.2021Коментари (0)700
©
При пълен триумф за бургаската борба завърши държавния лично-отборен шампионат за юноши и девойки до 20 години, който се проведе в зала "Бойчо Брънзов". Клуб "Черноморец" заслужи купата при юношите в свободния стил, а девойките на клуб "Бургас" спечелиха трофея в същия стил. Схватките в зала "Бойчо Брънзов" се проведоха при стриктно спазване на епидемилогичните мерки, свързани с Ковид-19.

8 медала завоюваха борците от "Черноморец". Златни отличия заслужиха Христо Ташев в кат.до 74 кг, Петър Михов до 79 кг, Стоян Йорданов до 125 кг при юношите и Петя Либчева до 53 кг при девойките.

Сребърни медалисти са Ерхан Адем до 65 кг, Мустафа Мустафа до 79 кг, Атанаска Петрова до 57 кг и Ивета Бойнова до 68 кг.

Петър Михов беше определен за най-техничен борец в свободния стил.

10 медала влязоха в колекцията на клуб "Бургас", който имаше представители и в двата стила. Отличията са 3 златни, 4 сребърни и 3 бронзови. В свободния, където нашите грабнаха отборната титла при девойките шампионки станаха Теодора Рачева и Християна Димитрова, която заслужено взе приза за най-резултатна съссезателка на турнира.

Деница Илиева и Кристияна Кръстева са вицешампионки, а бронз взеха Теодора Станкова и Павлина Вълкова. Радослав Димитров, който беше обявен за най-техничен борец в класическия стил донесе нова титла за клуб "Бургас". Сребро и бронз заслужиха съответно Айредин Хюсеин и Антон Господинов.

При свободняците сребърен медалист е Мариян Димитров. В този стил, Магриот Маринов, който е от школата на "Бургас", а сега учи в НСА стана шампион.

Заместник-кметът по "Култура, туризъм и спорт" в Община Бургас Диана Саватева участва в церемонията по награждаване на отличилите се борци от класическия стил.