Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Нефтохимик загуби драматично гостуването си на Равда
Автор: Екип Burgas24.bg 19:58 / 23.08.2009Коментари (1)4114
© Burgas24.bg
Нефтохимик загуби с 2:3 втория си мач в Югоизточната "В" група от Равда в интересен и драматично завършил двубой, игран в Несебър, предаде репортер на Burgas24.bg. "Шейховете" допуснаха два елементарни гола през първата част, но успяха да изравнят до 2:2 през второто полувреме. 10 минути преди края обаче Равда достигна до победата с гол, оставил съмнения за засада при завършващия удар. Все пак срещата бе изключително драматична и на много високо ниво, като и двата тима показаха качествена игра доста над нивото на "В" група.

Добра възможност се отвори пред Митко Трендафилов още в петата минута. Той изпълни опасно пряк свободен удар, но топката рикошира леко в стената и мина над гредата на Равда. В 17-ата минута отново "зелените" направиха добра атака, но вратаря на домакините стигна пръв до топката. Така се стигна до 21-ата минута

Читател на Burgas24.bg ни изпрати видео на феновете на Нефтохимик от първото полувреме на двубоя с Равда на градския стадион в Несебър
, когато Равда поведе в резултата след точен удар от пряк свободен, изпълнен от ъгъла на наказателното поле на Нефтохимик. В 45-ата минута резултатът стана 2:0 след колективна грешка в защитата на "шейховете".

Втората част започна отново с шанс за домакините. Нападател на Равда успя да се измъкне от защитата и вратаря на Нефтохимик, но ударът му в опразнената врата бе избит от голлинията. "Зелените" обаче успяха да обърнат развоя поне за известно време. Първо Мирослав Косев заби гол след добро центриране отдясно по земя в 62-ата минута. В 76-ата Стамен Ангелов изравни резултата с хубав гол с глава. Срещата обаче завърши с доста съмнителен гол. В 80-ата минута номер 9 от Равда вкара с глава от точката за дузпата след центриране, но той бе повече от един метър в засада, а самите защитници на Нефтохимик спряха да играят, смятайки че засадата ще бъде маркирана.