Автор: Стойчо Генов
Коментари (0)
18:11 / 27.03.2021
1230
Отборът на Созопол премери сили с елитния Арда (Кърджали). Втородивизионният тим отстъпи с 1:4 в контролна среща, която се проведе на "Арена Арда" в Кърджали.

Спарингът започна с опасно положение за Арда, но бранител на гостите изби удара на Тонислав Йорданов.

В 17-ата минута Ферадов засече центриране от дясно и откри резултата за Созопол - 0:1.

В 36-ата минута Лъчезар Котев намери отлично в наказателното поле Тилев, който остана сам срещу стража на гостите и без проблем се разписа за 1:1.

Две минути по-късно Тонислав Йорданов получи топката на границата на наказателното поле и без да се бави я прати неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата покачвайки резултата на 2:1.

В 43-ата минута Телев от непосредствена близост нацели напречната греда, а в ответната негова самостоятелна атака излъга няколко играчи на Созопол, след което подаде на Коконов и той направи резултата 3:1.

В 85-ата Лъчезар Котев шутира от около 25 метра и топката за втори път срещна напречната греда на вратата на гостите. Крайния резултат оформи Деян Лозев две минути преди края на редовното време, разписвайки се за 4:1.