Созопол с първа домакинска загуба от 3 години

Автор: Стойчо Генов
Коментари (0)
09:02 / 06.04.2021
1005
Отборът на ФК Созопол загуби от Хебър (Пазарджик) с 1:2 на своя стадион в мач от 25-ия кръг на Втора лига. Това бе първо домакинско поражение на тима от 22 април 2018 година.

Футболистите на Созопол имаха претенции към страничния рефер Владимир Йорданов от Варна, който вдигна доста спорна засада и отмени гол с глава на Венцислав Гюзелев при 0:0. Домакините играха почти цял мач с човек повече заради изгонването на вратаря на Хебър Александър Любенов още в 6-ата минута.

Октай Хамдиев (45) и Евгени Игнатов (75) се разписаха за гостите от Пазарджик, а капитанът на Созопол Диян Молдованов вкара за 1:2 в последната минута. В добавеното време обаче домакините имаха две чудесни възможности да стигнат и до равенство, но за тяхно съжаление топката не влезе в мрежата.