Кристиан Димитров със силен мач за Хайдук

Автор: Стойчо Генов
08:59 / 12.04.2021
1642
Бившият футболист на Ботев (Пд) Кристиан Димитров записа силен мач за своя отбор Хайдук (Сплит) при победата с 1:0 при гостуването на Истра в 28-ия кръг на хърватското първенството. Централният защитник бе пълни 90 минути на терена, като на няколко пъти се включваше активно пред вратата на домакините при статични положения.

Единственият гол в мача реализира Стефан Симич в 69-ата минута. В съмия край на двубоя пък Истра остана в намален състав, след като Благойевич получи втори жълт и червен картон. В добавеното време пък Хайдук вкара втори гол, който обаче бе отменен заради засада след намесата на VAR.

Въпреки победата Хайдук не мръдна от 5-ото място във временното класиране, но вече има актив от 43 точки. Истра пък остава на 8-ото място с 24 точки. Четвъртият Риека е с 45, но и с мач повече. На първите две позиции са Динамо (Загреб) и Осиек с по 61 точки.