Гришо почна с измъчена победа в Сан Диего, чака го още по-силен съперник

Автор: Стойчо Генов
08:54 / 29.09.2021
597
Григор Димитров се класира за втория кръг на ATP 250 турнира в Сан Диего (САЩ). Най-добрият български тенисист победи на старта Мартон Фучович от Унгария с 6:3, 1:6, 7:5. Досега двамата се бяха срещали два пъти, като Григор нямаше успех над съперника си.

За него това беше първи мач от US Open насам, когато поради травма беше принуден да се откаже в третия сет на мача си от втория кръг срещу Алексей Попирин. В следващия кръг Гришо ще се изправи срещу поставеният под номер 3 в схемата Феликс Оже-Алиасим.

Димитров първи стигна до пробив за 5:3 в първата част. Григор продължи да бъде солиден в подаването си и уверено затвори първия сет в своя полза с гейм на 15.

Фучович започна по-добре втората част и поведе с 3:0. След това той постигна още един пробив и изравни сетовете с 6:1.

Третата решителна част вървеше без точки за пробив до 6:5 в полза на Гришо. Тогава Димитров направи своя удар и от втората си възможност проби подаването на Фучович, за да се класира за втория кръг.