Дубльорите на „Черноморец-Бургас” нанесоха разгром на лидера
Автор: Екип Burgas24.bg 19:10 / 18.10.2009Коментари (2)1402
Дубльорите на „Черноморец-Бургас" нанесоха истински разгром на лидера „Сливен" в мач от 9-ия кръг на първенството. На стадион „Лазур" домакините се поздравиха с гръмка победа - 5:0!

За „акулите" в дублиращата група играят основно юноши, родени през 1992 и 1993 г., които за този двубой бяха подсилени с четирима по-опитни футболисти. В хода на играта на терена обаче остана само вратарят Владислав Стоянов, който „наследи" капитанската лента от Георги Чиликов. Другите двама „преотстъпени" в стартовата 11-орка бяха Георги Терзиев и Марин Петров.

Чиликов блесна с хеттрик, реализиран в типичния негов стил с глава. Таранът се разписа по идентичен начин на три пъти в рамките на 20 минути между 17-ата и 37-мата. След почивката разгромът на гостите беше оформен от попаденията на Крум Стоянов /48 мин/ и Живко Петков /78/.
Младите възпитаници на треньорския тандем Владо Стоянов-Мирослав Кралев заслужават само адмирации за пределната мобилизация и хъса, с който изиграха срещата. След 4 победи и 4 загуби отборът вече има актив от 12 точки и смело отправя взор към първата половина в таблицата за класирането.

В следващия, 10-и, кръг от първенството на дублиращата група „Черноморец-Бургас" гостува на „Ботев" /Пд/ на 26 октомври.