Страхотна драма в последния мач на Черноморец за 2021 година

Автор: Стойчо Генов
08:53 / 30.12.2021
833
Академик Пловдив отстъпи в страхотна драма срещу Черноморец (Бургас) у дома с 88:91. Двубоят беше и последен за 2021-а за двата тима и се игра в пловдивската зала "Сила".

Академик беше без старши треньора си Йордан Янков, който е под карантина. Мачът бе воден от неговия помощник Александър Груев.

Първата четвърт започна по-лошо за пловдивчани, които я загубиха с 22:16. Във втората четвърт Академик успя да спечели с 26:23 и така на полувремето резултатът беше 45:42 за гостите от Бургас.

Третата част завърши при 23:21 за Черноморец.

Драмата в двубоя беше пълна и в последната четвърт, където 16 секунди преди края резултатът беше равен - 88:88. Черноморец успя да реализира три наказателни фаула и спечели двубоя с 91:88, а последната четвърт беше спечелена с 25:23 от Академик.

Васил Бачев изигра страхотен мач и стана най-резултатен с 24 точки, 20 добави Николай Титков, а с по 13 се отчетоха Робър Фрейманис и Николай Николов.

За Черноморец Уендел Люис стана най-резултатен с 27 точки.

Следващият мач на Академик е на 5 януари - гостуване на Берое в двубой от НБЛ.