Спортните новини: Днес (3) | Вчера (2)
Матей Казийски се контузи при победата на Тренто над Перуджа в Шампионската лига
Автор: Екип Burgas24.bg 11:59 / 08.04.2022Коментари (0)475
©
Българският волейболист Матей Казийски се контузи по време на четвъртия гейм на мача между Тренто и Перуджа. Тренто загуби у дома втория полуфинал в Шампионската лига с 2:3 (25:21, 21:25, 25:16, 20:25, 13:15), но ще играе на финала, след като се наложи в драматичен "златен гейм" със 17:15. В първия мач италианците спечелиха като гости с 3:2.

По време на четвъртия сет на реванша в Тренто Казийски бе принуден да излезе от игра заради болка в дясното коляно, като веднага го наложи с лед. Преди това обаче българинът помогна на тима си, като в първите три гейма отбеляза 11 точки, като имаше 50% успеваемост при атаките и 58% при посрещането. Казийски направи и девет грешки. От Тренто с най-много точки завърши Алесандро Микиелето с 25 точки.

Така на финала на 22 май в Любляна Тренто ще се изправи срещу полския ЗАКСА, който във втория полуфинал се наложи над сънародниците си от Ястжембски Вангел с 3:2 (25:15, 25:21, 24:26, 21:25, 15:11), след като бе спечелил и първия мач с 3:0.