Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
"Акулите" сломиха лесно "чуковете" от Перник
Автор: Екип Burgas24.bg 21:44 / 22.04.2010Коментари (19)5142
Черноморец постигна една от най-убедителните си победи през пролетния дял на "А" група. "Сините" удариха с 3:1 отбора на Миньор от Перник пред препълнените трибуни на стадион "Лазур". В герой за бургазлии се превърна Адриан Фернандес, който реализира две попадения.

Играчите на Красимир Балъков изиграха страхотно първо полувреме, когато нанесоха своя удар. "Акулите" организираха множество опасни атаки и само пропуските на Мартин Тошев ги лишиха от изразителна преднина преди почивката. Първото попадение падна в 16-та минута. Негов автор стана Фернандес с глава след перфектно центриране на Пламен Крумов.

В края на полувремето Педриня изпълни перфектно пряк свободен удар и покачи на 2:0.

След почивката Фернандес се възползва от хубав авантаж на рефера, за да покачи разликата на класическото 3:0.

"Чуковете" от Перник върнаха само едно попадени, дело на Димитър Илиев с глава.