Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Нефтохимик 2010 отива на полуфинал, трети мач в зала "Младост" между Дея и ЦСКА определя кой влиза в топ 4
Автор: Екип Burgas24.bg 11:06 / 07.04.2023Коментари (0)692
©
Отборът на Нефтохимик 2010 се класира за полуфиналните плейофи от Супер Волей след нов успех с 3:1 гейма срещу Пирин, този път в Разлог.

В отделните части 20:25, 25:16, 25:14, 25:23.

Аксел Трухчев завърши с 22 точки, Калоян Балабанов и Красимир Георгиев добавиха по 14 точки.

В същото време Дея Спорт отстъпи в драматичен четвъртфинален мач № 2 в София от ЦСКА с 2:3. Бургаският отбор, който излезе на полето в зала "Васил Симов" без наказания за натрупани червени картони капитан и основен разпределител Георги Братоев, поведе с 2:1 гейма след 25:21, 22:25, 25:23.

Домакините успяха да изравнят до 2:2 с 25:21 в четвъртата част, взеха и решителния тайбрек с 15:10.

Най-резултатен с 28 точки за Дея Спорт стана Николай Учиков. Валентин Братоев завърши с 21 точки, а Стефан Чавдаров с 14.

Трети мач между двата отбора ще определи кой ще заслужи правото да влезе в топ 4 и да спори в полуфиналните плейофи.

Този двубой между Дея Спорт и ЦСКА е в събота от 18:00 часа в зала "Младост". Входът за зрителите е свободен.

"Сега е моментът привържениците на волейбола от Бургас и региона отново да напълнят залата и да подкрепят нашите момчета. Те ви очакват с нагласата и мотивацията да ви зарадват с победа", призоваха от щаба на Дея Спорт.

При успех ще има бургаски полуфинал, където се играе до 3 победи от 5 мача.