Нефтохимик тръгна към "Б" група с 3:1 над Габровница
Автор: Екип Burgas24.bg 20:18 / 22.08.2010Коментари (18)5196
© Burgas24.bg
Милен Георгиев се разписа на два пъти за победата
Нефтохимик започна битката за промоция за влизане в Източната "Б" група с победа като гост над Габровница в Горно Сахране с 3:1, предаде репортер на Burgas24.bg. Това бе мач от втория кръг в Югоизточната "В" група, но "шейховете" почиваха в първия кръг, тъй като двубоят им с Розова Долина (Казанлък) бе отложен за идната сряда.

Бургазлии бяха далеч по-добрият отбор на терена и трите гола, които вкараха бяха най-малкото, с което можеше да вземат този мач. Още в началото на двубоя Станимир Вълков вкара за 1:0 след разбъркване в наказателното на Габровница. Така завърши и първото полувреме.

След почивката набързо паднаха два гола. Първо се разписа Милен Георгиев в 48-ата минута, а две по-късно домакините върнаха едно попадение за 2:1. Малко преди края отново Милен Георгиев вкара гол на успокоението за 3:1.

"Обстановката не предразполагаше за футбол, имаше доста борба по терена. Все пак сме доволни от играта като за първи мач. Изпуснахме 7-8 чисти голови положения. Нямаме проблеми с контузени футболисти след мача и се готвим за двубоя с Розова Долина", разказа за Burgas24.bg след мача изпълнителният директор Благомир Митрев.