Юноши на Черноморец-Бургас претърпяха две загуби в Поморие
Автор: Екип Burgas24.bg 11:47 / 04.04.2011Коментари (0)678
©
Отборите на Черноморец - Бургас в Елитните юношески групи до 17 г. и до 19 г. претърпяха загуби като домакини в поредните кръгове от първенствата. Заради проливните дъждове мачовете се играха на изкуствения терен в Поморие.

По-малките "акули" отстъпиха с 0:1 на Спартак /Пд/ в 21-вия кръг, а по-големите - с 1:2 на Сливен в 23-тия кръг. В групата до 19 г. Живко Петков изведе черноморци напред преди почивката, след като се възползва от отличен извеждащ пас на Станислав Дрянов. При 1:0 Николай Кралев и Дрянов пропуснаха 100-процентови положения за удвояване на резултата, но през второто полувреме гостите постигнаха пълен обрат.

В таблиците за временно класиране юношите на Черноморец - Бургас до 17 г. са в средата без шансове за отличия, докато по-големите са в подстъпите на призовата тройка и имат реална възможност да се окичат с медали.

В следващите си мачове двете формации на "акулите" имат гостувания - по-малките на Пирин-2001 в Благоевград, а батковците - на Видима-Раковски в Севлиево.

Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна