Нефтохимик се класира на финала за Купата на АФЛ след дузпи
Автор: Екип Burgas24.bg 19:16 / 04.05.2011Коментари (25)3690
Нефтохимик победи с 4:3 Перун (Кресна), след изпълнение на дузпи и се класира на финала за  Купата на Аматьорската футболна лига.

Нефотохимик беше по-добрия отбор на терена и заслужено продължи напред. "Шейховете" заложиха на по-офанзивна схема на игра, докато Перун се бе наредил отзад и дебнеше противника на контра.

Единственото опасно положение през първото полувреме бе пред вратата на Перун, когато нападателя на Нефтохимик Милен Георгиев се оскубна зад защитата на Перун, излезе очи в очи със стража, но би право в тялото му.

През втората част имаше само един отбор на терена и това бе този на Нафтата.

В 60-ата минута Цветан Канелов отправи много опасен удар от границата на наказателното поле, но топката се отклони в играч на Перун, който предотврати сигурен гол.

Четвърт час преди края на срещата Нефтохимик профуча най-чистото положение в мача. Нападателят на "шейховете" от един метър не можа да вкара гол, след като нацели гредата.

В 80-ата минута, след една чудесна контраатака футболист на Перун бе съборен в наказателното поле и съдията посочи бялата точка, зад топката застана Атанас Топалов, който пропусна от бялата точка.

До края на мача не се случи нищо интересно пред двете врати и таке се стигна до дузпи.

При дузпите Нефтохимик се оказаха по-съобразителен и законамерено се класираха на финала.