Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
Нефтохимик на бараж за влизане в "Б" група след равенство срещу Созопол
Автор: Екип Burgas24.bg 09:34 / 02.06.2011Коментари (27)3359
Нефтохимик си осигури бараж за атакуване на "Б" група след като направиха 1:1 срещу Созопол, в отложен мач от  Югоизточната "В" група.

Диян Лефтеров даде преднина ба бургазлии в края на първото полувреме, след разбъркване пред вратата на Созопол. Ветерана на Нафтата Митко Трендафилов направи фрапантен пропуск през второто полувреме, пропускайки да удвои резултата за "шейховете". Халфът излезе сам срещу стража на гостите, но прехвърлящия удар мина над вратата на Созопол. В края на мача гостите се възползваха от груба грешка в отбрана от страна на домакините и Венелин Братанов от Созопол бе точен за крайното 1:1.

Така кръг преди края в Югоизточната "В" група Нефтохимик си бетонира 2-та позиция в първенството, като събра актив от 81 точки и е на 4 точки пред 3-ия Загорец, преди дербито от последния кръг срещу тима на Ботев Пловдив. Созопол е 5-и с 68 точки.