Победа за Черноморец в първата контрола за днес

12:50 / 20.07.2011
1595
"Акулите" се наложиха с 2:1 над отбора на "Любимец" в първата от двете контроли за днес, която се игра на кампуса "гнездо на акули". Първото полувреме премина сравнително равностойно, въпреки че бургазлии имаха възможност на няколко пъти да открият резултата. Пропуски направиха Венци Христов и Костадин Дяков. Високите температури също допринесоха за по-бавното игрово темпо.

През втората част момчетата на старши треньорът Димитър Димитров взеха инициативата и в 52-та минута Майкъл Тевия откри резултата след хубав пас от Венци Христов. Десетина минути по-късно гостите успяха да изравнят резултата след грешка в отбраната на черноморци. 5 минути преди края на срещата Венци Христов оформи крайното 2:1 и донесе победата за домакините.

Днес от 19:00 часа отборът на "Черноморец-Бургас" ще изиграе своята втората контрола в Созопол с едноименния тим.