Черноморец с минимална победа над Калиакра
Автор: Екип Burgas24.bg 22:08 / 06.08.2011Коментари (13)2000
©
Черноморец най-накрая записа победа на свой терен през 2011 година, след като надигра Калиакра с 1:0 в двубой от първия кръг на новия шампионат. Голът заби новият нападател Венцислав Христов в 53-ата минута. Цялата пролет "акулите" нямаха спечелена дори точка на "Лазур" в среща за първенство, но повторният дебют на треньора Димитър Димитров-Херо начело на отбора счупи каръка.

Бургазлии играха по-добре и заслужено се поздравиха с успех. Голмайсторът Христов пропусна да се разпише още през първото полувреме, когато в 33-ата минута излезе сам срещу вратаря, но стреля в гредата. Все пак 20 минути по-късно той се реваншира, засичайки в мрежата центриране на Костадин Дяков от корнер. След това близо до попадението бяха съотборниците му Пламен Крумов и Георги Андонов.

След седмица Черноморец гостува на ЦСКА в София, а на Калиакра предстои втора поредна визита - този път на Монтана.