Черноморец съкруши Левски за 3 минути

Коментари (10)
19:53 / 16.10.2011
2026
Черноморец-Бургас победи с 2:0 Левски в мач от 9-ия кръг на "А" група. Възпитаниците на Димитър Димитров-Херо категорично надиграха "сините" и заслужено се поздравиха с трите точки след неговия край.

Като цяло двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първата част Левски бе по активния отбор, като създаде няколко положения пред вратата на Стоян Колев, но не можа да ги реализира.

През втората част Черноморец надигра по всякакъв начин Левски и успя в рамките само на 3 минути да съкруши "сините" с попадения на Жужу и Анеси. Първо откритието на Херо - Жужу даде преднина на "акулите" в 69-ата минута. Мароканецът бе намерен по пресрасен начин от Асис в наказателното поле на гостите и със силен шут Жужу разстреля Илиев за 1:0. В 72-ата минута Траян Дянков отне една топка на Сьорд Арс, след което нахлу в половината на Левски центрира в наказателното поле на сините, където Анеси засече топката и я прати във вратата на Илиев за крайното 2:0.

С тази победа Черноморец се изкачи на 3-та позиция с 21 точки. Левски е 7-и с актив от 18.