Черноморец Бургас на 1/8-финал за Купата на България

Коментари (10)
16:00 / 23.11.2011
1766
Отборът на Черноморец - Бургас не срещна много трудности срещу Пирин (Гоце Делчев) и се класира на 1/8-финал за Купата на България след победа с 3:1 над лидера в Западната "Б" група.

Срещата на стадиона в Гоце Делчев започна отлично за домакините, който поведоха още в 4-ата минута след автогол на Филипов. Радостта на домакините обаче бе за кратко и сама 6 минути по-късно Черноморец изравни чрез Дяков. В края на първата част бургазлии достигнаха до пълен обрат в мача с гол на Балджийски.

През втората част отново бургазлии бяха тимът, който водеше играта, но момчетата на Димитър Димитров не успяваха да стигнат до попадение. На няколко пъти опасни удари отправиха Балджийски, Асис и Венци Христов. Край на спора сложи Анеси в 90-та минута. След хубава атака Георги Андонов намери мадагаскарецът в наказателното поле и той с техничен удар оформи крайното 3:1.

Пирин (ГД) - Черноморец БС 1:3
1:0 Филипов авт.