Лесни три точки за Черноморец в Каварна
Автор: Екип Burgas24.bg 19:24 / 21.03.2012Коментари (9)3171
Отборът на Черноморец Бургас записа лесни три точки при гостуването си на Калиакра в мач от отложения 16-и кръг на "А" група. "Акулите" победиха с 4:0 домакините от Каварна с попадения на Асис (54'), Боли (66'), Шаешу (91') и Йорданов (92').

Старши-треньорът на Черноморец Димитър Димитров-Херо не бе на скамейката за своя тим заради наказание, което му бе наложено от ДК за двубоя предния кръг срещу Берое (2:2). Това обаче не попрече на "акулите", които бяха водени от Петър Колев в тази среща да разгромят домакините.

Всичко най-интересно в двубоя се случи през втората част, когато паднаха и четерите попадения на Черноморец. Асис даде преднина на "акулите", след красив гол от границата на наказателното поле. Малко след попадението на Асис, бургазлии убиха интригата в двубоя с втори гол във вратата на каварненци. Венци Христов центрира отдясно в наказателното поле, където Яник Боли с глава вкара за 2:0.

В даденото от съдията продължение на мача Черноморец вкара нови два гола. В 91-ата минута Шаешу направи резултата класически, а минута по-късно влезлия като резерва Преслав Йорданов фиксира крайното 4:0 за Черноморец Бургас.

Калиакра - Черноморец 0:4