Спортните новини: Днес (2) | Вчера (0)
Загуба в Етър отдалечи Нефтохимик от промоция в елита
Автор: Екип Burgas24.bg 20:52 / 12.05.2012Коментари (51)6961
Нефтохимик загуби с 1:3 гостуването си във Велико Търново от Етър и по този начин бургазлии са отдалечиха от промоция за "А" група след победа и на Ботев Пловдив в Любимец, която изведе пловдивчани на 2-ра позиция.

Срещата на стадион "Ивайло" започна равностойно, като и двата тима имаха по едно положение на Станкев и Сакалиев, но и двата пропуснаха да отбележат. В 20-ата минута Мартин Станкев бе изведен чудесно отдясно, напредна и бе съборен в наказателното поле и рефера без да се замисля посочи бялата точка. Зад топката застана Тодор Колев, който не сбърка за 1:0.

След гола Нефтохимик отговориха на няколко пъти и в 38-ата възстановиха чрез Васил Калоянов. Минути преди почивката "болярите" отново поведоха. Този път точен бе Христо Господинов.

През втората част гостите от Бургас не намериха сили да се върнат в мача. В 65-ата минута Станкев бе намерен отлично от Какалов и стреля в напречната греда, а върналата се топка бе посрещната Христо Господинов, който фиксира крайното 3:1.