Спортните новини: Днес (2) | Вчера (3)
Каращ проби донесе победата на Нефтохимик срещу Видима
Автор: Екип Burgas24.bg 07:43 / 24.07.2012Коментари (1)2529
©
Отборът на Нефтохимик победи Видима-Раковски с 1:0 в контролен мач игран на стадиона в Севлиево. Попадението за нафтата отбеляза Андреас Васев, който е на проби в отбора на шейховете. Гостите от Бургас имаха лек превес през първото полувреме и отправиха няколко опасни удара към вратата на домакините. В 25-та минута след пробив отдясно Лефтеров центрира и Живко Петков отбелязва редовен гол, но реферът на срещата видя засада и отмени попадението.

През второтот полувреме на вратата на нафтата застана Цветан Димитров, който също е на проби в отбора. Нефтохимик стоеше добре на терена и през това полувреме, като създаде няколко сериозни опасности пред вратата на домакините. В 67-та минута Емануил Манев проби по крилото и подаде към току що влезлия в игра Андреас Васев, който откри резултата. До края отборите си размениха по две добри възможности за промяна в резултата, но до нови попадения не се стигна.

Последователен в своите коментари, след мача старши треньорът на Нефтохимик Димчо Ненов отбеляза, че работата по отстраняването на слабостите в отбора ще продължи. Той не отличи никого в срещата, но изтъкна, че домакините са предложили повече битка по терена и са играли по-агресивно, което треньорът желае да вижда по-често и от своите футболисти, които са наблегнали на по-техничния футбол.

"В "Б" група обаче трябва агресия и повече физическа сила в играта, върху която треньорския щаб ще акцентува до края на подготовката" завърши треньорът на шейховете.

Съставът на Нефтохимик: Стойчев (46 Димитров), Лефтеров (60 - Иванов), Молдованов (60 - Патев), Хашев, Димов (60 - Лемперов), Желев (55 - Георгиев), Божинов (70 Калоянов), Благов (65 - Васев), Андонов (70 - Бахъров), Петков, Манев /70 - Колев)