Черноморец загуби от Ботев в Пловдив

Коментари (7)
19:59 / 26.08.2012
3171
Отборът на Черноморец Бургас загуби с 0:2 визитата си на Ботев Пд в мач от 3-ия кръг на шампионата в "А" група.

Мачът на "Колежа" започна със здрава битка, като в първоначалните минути гостите от Бургас взеха превес. Постепенно обаче пловдивчани изравниха играта и дори в 29-ата минута Иван Цветков опита пас, топката се удари в Цонков и отиваше към вратата на Черноморец. Асен Караславов обаче реши да играе с кълбото, но бе в засада и така провали головата възможност за своя отбор.

Две минути преди края на първата част трибуните край Бирената избухнаха след гол на Вандер Виейра. "Черешката" наричан още под тепетата получи пас от Тодор Неделев в пеналтерията и от непосредствена близост не сгреши - 1:0.

Ботев Пд започна много силно през втората част и само след 10 минути игра удвоиха резултата чрез своя голмайстор Иван Цветков. Тодор Неделев центрира отдясно към далечната греда, където дебнеше бившият играч на Левски, който с удар с десния крак опъна мрежата на Стоян Колев.

В 70-ата минута Яник Боли можеше да върне "акулите" в мача, но профуча изгодно положение, след като от 7-8 метра не можа да намери рамката на вратата пазена от Шеткус. Пет по-късно пред Боли се отвори отново шанс за гол. Резервата Лъчезар Балтанов намери чудесно в пеналтерията тъмнокожият нападател на бургазлии, който стреля опасно, но топката срещна гредата.

Десет минути преди края Вандер Виейра можеше да вкара втория си гол в мача, но стражът на Черноморец Колев майсторски спаси удар на бразилеца.

Загубата на Черноморец изпрати отбора на 14-то място с актив от 1 точка. Ботев Пд се изкачи на 3-та позиция с 6 точки.

Ботев Пд - Черноморец 2:0
43' 1:0 Виейра
54' 2:0 Цветков

Ботев Пд: Шеткус, Станчев (13' Й.Христов) , Караславов, Грънчаров, Артур, Неделев, Паласуелос, Иршак, Огнянов (71' Дяков) , Виейра (81' Атанасов) , Цветков

Черноморец: Колев, Филипов, Дянков, Терзиев, Фо-Поре, Уатара , Паланков, Цонков, Нландуло (65' Балтанов) , Христов (46' Младенов), Боли